Anasayfa Medya Blog Evde Hobi Köşeleri İçin İlham Verecek Fikirler

Evde Hobi Köşeleri İçin İlham Verecek Fikirler

Yoğun ve stres içerisinde geçen günlük hayatta en çok huzur bulduğumuz yer evlerimiz. Eş ve çocuklarımızla geçireceğimiz kaliteli zamanlar hem bizi günün stresinden uzaklaştırır hem de çocuk gelişimi için önemlidir. Bunun için evlerimizde çocuklarımızla birlikte hobilerimizi gerçekleştireceğimiz alanlara yer açmak gerekiyor. Kayseri Kaoğlu Yapı olarak bugün evlerinizde ilham verecek hobi alanları ile ilgili önerilerle karşınızdayız.

Yemek Yapmayı Seviyorsanız: Ada Mutfak

Yemek Yapmayı Seviyorsanız: Ada Mutfak | Kaoğlu Yapı

Yemek yapmayı seviyor ve saatlerinizi mutfağınızda geçiriyorsanız, mutfağınızda da yer varsa yemeklerinizi rahatça yapabileceğiniz ‘ada tezgâh’ oluşturmak tam da size göre olacaktır. Mutfağınızda yer alacak ada tezgâh kullanım kolaylığının yanında hem çocuklarınızla birlikte yemekler yapabileceğiniz mükemmel bir alan hem de bir Youtube kanalınız varsa veya açmayı istiyorsanız harika bir çekim alanı olacaktır.

Müzik Dinlemeyi Seviyorsanız: Nostaljik Plak Köşesi

Müzik Dinlemeyi Seviyorsanız: Nostaljik Plak Köşesi | Kaoğlu Yapı

Çoğu insan için müzik, hayatta vazgeçilmeyecek bir zevk. Siz de müzik dinlemeyi seviyorsanız, özellikle de müziği plaktan dinlemekten ayrı bir haz alıyorsanız pikabınızı, plaklarınızı, sevdiğiniz posterleri ya da albüm kapaklarını kullanarak hem nostaljik hem de stil ve zevk sahibi bir müzik köşesi oluşturabilirsiniz.

Dikiş Dikmeyi Seviyorsanız: Dikiş Alanı

Dikiş Dikmeyi Seviyorsanız: Dikiş Alanı | Kaoğlu Yapı

Özellikle ev hanımları için dikiş vazgeçilmez bir uğraş. Peki bunu bir hobi haline getirmeye ne dersiniz? Bunun için de evinizde bir köşeyi dikiş alanı olarak değerlendirebilirsiniz. Duvara astığınız bir pano, bu panoya iliştirdiğiniz eşyalar, kibar ve estetik bir masa ve birkaç dekoratif kutu ile mükemmel bir hobi köşesini kim istemez ki? Böylece hem bir hobi alanınız olacak hem de dikiş işlerini harika bir alanda daha bir istekle yapacaksınız.

Okumayı Seviyorsanız: Kitap Okuma Köşesi

Okumayı Seviyorsanız: Kitap Okuma Köşesi | Kaoğlu Yapı

Çoğu insan için en özel zevk bir kitap alıp onun içerisinde kaybolmaktır. Sizler de kitap okumayı seviyorsanız, çocuklarınızın kitap okuma alışkanlığı elde etmesini istiyorsanız evinizde bir alanı kitap okuma alanı olarak oluşturmanız önemlidir. Bunun için evinizde bir alan belirleyip, buraya rahat bir koltuk, estetik bir lambader ve küçük bir sehpa yerleştirmek yeterlidir. Koltuk istemiyorsanız birkaç rahat ve yumuşak birkaç minder de bu işi görecektir. Kitaplığınızın önünde oluşturacağınız bu alanla kitap okuma isteğiniz de artacaktır.

Çiçeklerle Uğraşmayı Seviyorsanız: Çiçek Köşesi

Çiçeklerle Uğraşmayı Seviyorsanız: Çiçek Köşesi | Kaoğlu Yapı

Bitkilerle uğraşmak hem meditasyon görevi görerek stresi azaltır hem de evinizdeki ortama ayrı bir güzellik katar. Bitkileriniz için evininizin ışık alan bir noktasında oluşturacağınız bir alan hem evinize hem de size güzel bir enerji kadar. Evinizin bir köşesi veya balkonunuzda oluşturacağınız bir alana birkaç raf veya bir masa üzerine koyacağınız birkaç saksı size toprakla veya bitkiyle uğraşabileceğiniz bir botanik alanı oluşturacaktır.

Toprakla Uğraşmayı Seviyorsanız: Çömlek Köşesi

Toprakla Uğraşmayı Seviyorsanız: Çömlek Köşesi | Kaoğlu Yapı

Çamurla uğraşmayı seviyorsanız, seramikten, kilden eşyalar yapmak sizin için ayrı bir zevk ise evinizde hem bu işleri yapabileceğiniz hem de sergileyebileceğiniz bir köşe oluşturabilirsiniz. Bunun için evinizin bir köşesi veya balkonda küçük bir alan ve birkaç raf ile bunu gerçekleştirmeniz mümkün. Evinizde oluşturacağınız çömlek köşesi hem evinize ayrı bir hava katacak hem de orada toprakla haşır neşir olarak yapacağınız eşyalarla sizi daha da bir rahatlatacaktır.

Evinize özel dekorasyon önerileri, dekorasyon trendleri, inşaat sektörü ile ilgili bilgiler almak için kaoglu.com.tr/blog, Kaoğlu Yapı Kayseri inşaat projeleri ile ilgili bilgi almak için linki ziyaret edebilirsiniz.