Anasayfa Medya Blog 2021 Kış Mevsimi İç Mekân Dekorasyon Trendleri

2021 Kış Mevsimi İç Mekân Dekorasyon Trendleri

Pandemi ve havaların soğuması nedeniyle insanlar kış mevsimini genelde evinde veya iç mekânlarda geçiriyor. Bu nedenle çoğu kişi evlerini daha eğlenceli hale getirmek için yeni trendler ışığında değişiklikler yaparak yeniliyor. Kayseri inşaat firmalarından Kaoğlu Yapı olarak 2021 kışı için iç mekân dekorasyon trendlerini sizlerle paylaşıyoruz. İşte 2021 kış mevsimi iç mekân dekorasyon önerileri

Çok zor geçen 2020 yılının ardından insanlar büyük umutlarla 2021’e girdi. Pandemi nedeniyle aylarca evlerine kapanmak zorunda kalan insanların yeni yıldan en büyük beklentisi ise salgının bitmesi ve eski güzel günlere dönüş. Uzun süre evlerinde kalarak sıkılan insanlar, bu nedenle yeni yılda yaşam alanlarını güzelleştirip 2020’yi unutmayı deniyor. Uzmanlar, yeni yılda mekânların stillerinin de değişmeye başladığını, fonksiyonel olmakla beraber estetiğin de ön plana çıktığını belirtiyor.

Doğadan Gelen Renkler Evlerde Arttı

Doğadan Gelen Renkler Evlerde Arttı | Kaoğlu Yapı

Değişimin en bariz görüldüğü şey mekânın rengini değiştirmektir. Birçok boya markası özellikle son zamanlarda renk skalalarına doğadan gelen renk tonlarını da ekledi. Yeni renk skalasında vurucu ve parlak renkler artık yok. Onun yerine postel tonlar ağırlıklı olarak yer almaya başladı. Skalalarda artık gökyüzü mavisinin en sakini, ağaç yeşilinin en huzurlu tonu, güneşin en doğal turuncu ve sarısı evinizin duvarlarında, mobilyalarınızda kısacası evinizin her tarafında yer buluyor. Ruhumuzu seren bütün bu pastel tonlarının yanında vazgeçilmez renkler olan beyaz ve siyahın derinliği de renk skalalarındaki yerini koruyor.

İç Mekânlarda Hasır Detaylar Öne Çıkıyor

İç Mekânlarda Hasır Detaylar Öne Çıkıyor | Kaoğlu Yapı

Son zamanlarda çoğu kişi bohem tarz ve modellere ilgi duymaya başladı. Bohem modeller, minimalizm etkisini barındıran bir stil olarak öne çıkıyor. İki farklı stilin biraraya gelmesi olarak adlandırılan bohem modeller mekânlara kolayva yerleşir ve estetik olarak mekâna şık bir görüntü kazandırır. Etnik ve kültürel işçiliği de içinde barındıran bohem modellerde kullanılan malzemenin cinsi de etkiyi artırır.

Hasır sepetler, sandalyeler, halılar, kilimler, örgü duvar süsleri, yatak başlıkları, istifleme kutuları, aplik başlıkları, avize, dolap kapakları bohem stilin en bariz görüldüğü malzemelerdir.

Çerçeveler Her Yerde Kendine Yer Bulacak

Çerçeveler Her Yerde Kendine Yer Bulacak | Kaoğlu Yapı

Evlerimizdeki en temel dekorasyon malzemelerinden biri de çerçevelerdir. Sevdiğiniz ressamların resimlerinin, bir ömür biriktirdiğiniz anıların vücut bulduğu fotoğrafların yer aldığı, evinizdeki aynanın çıtalama tekniği ile dekoratif bir parça haline geldiği farklı boyutlardaki çerçeveler, renk seçimleri ile evinizdeki bohem havayı belirleyen en belirleyici malzemelerdir.

Duvar Kağıtlarında Etnik Desenler Ön Planda

Evinizdeki en etkin dekoratif malzemelerden biri de duvar kağıtlarınızdır. Bohem etkiyi duvar kağıtlarında göstermek istiyorsanız etnik desenler ve motifleri tercih edebilirsiniz. Duvarlarınızda yerini alacak mandalalar ise hem yenilikçi bir yaşam alanı felsefesini ortaya çıkaracak hem de zihninizi sakinliğe ve sükunete ulaştıracaktır.

Neoklasik Etkiler Evlerde

Neoklasik Etkiler Evlerde | Kaoğlu Yapı

Tercih edeceğiniz neoklasik modeller ise evinize ayrı bir hava katacaktır. Antik Yunan etkilerini evinizde gösterecek stiller, bir yandan sade çizgisi diğer yandan barok ve rokoko formları ile evinize ince zevk ürünü bir hareket getirecektir. Neoklasik stilin antikalarla olan uyumu da evinizdeki modern görünümün etkisini artıracaktır.

Aynaların Modası Geçmez

Aynaların Modası Geçmez | Kaoğlu Yapı

Ev dekorasyonunun vazgeçilmez malzemelerinden biri olan aynalar, evlerimize derinlik katarak genel dekorasyonu tamamlar. Aynalar, büyüklüğü, tercih edilen çerçeve stilleri ile modern veya klasik her tür mekânda her zaman tercih sebebidir.

Duvar Çıtaları Da Trend

Duvarlarınızda yer alacak çıtalar, klasik bir etki yaratarak dekorasyona ayrı bir güzellik kadar. Çıtalar, ayırıcı etkisi ile tek başına etkili bir dekor oluştururken, içleri ile de sergileme yapmak istediğiniz dekoratif duvar aksesuarları, tablolar veya aydınlatma elemanları gibi dekoratif eşyaların etkisini artırır.

Farklılığa Kulplardan Başlayabilirsiniz

Bu seneki kış mobilya trendinde kulpların ayrı bir yeri var. Deseni, formu ve malzemeleri ile mobilyanın tamamlayıcı malzemelerinden olan kulplar ile mobilyalarınızda fark oluşturabilirsiniz.

Ev dekorasyon trendleri, inşaat sektörü ve Kaoğlu Yapı ile ilgili blog yazılarına blog sayfasından, Kaoğlu Yapı inşaat projelerine ise devam eden inşaat projeleri sayfasından ulaşabilirsiniz