Anasayfa Medya Blog Kaoğlu Yapı, Kayseri'de Depreme Dayanıklı Konutlar İnşa Ediyor!

Kaoğlu Yapı, Kayseri'de Depreme Dayanıklı Konutlar İnşa Ediyor!

İzmir’de meydana gelen 6.6 şiddetindeki deprem, depreme dayanıklı konut üretmenin önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Kayseri’deki inşaat firmalarından biri olan Kaoğlu Yapı, mevzuata uygun, depreme dayanıklı konutlar üreterek müşterinin can ve mal güvenliğini sağlıyor.

Kaoğlu Yapı Genel Müdürü Hakan Kavaklıoğlu, Türkiye’de depremlerin hayatın bir gerçeği olduğunun altını çizerek, depreme dayanıklı konut üretmenin önemine değindi. Depremin değil ihmalin can aldığını dile getiren Kavaklıoğlu, mevzuata uygun konut üretimiyle depremlerde can kaybının önüne geçilebileceğini dile getirdi.

Kayseri’nin her ne kadar birinci derecede deprem bölgesinde olmasa da risk taşıdığını dile getiren Kavaklıoğlu, “İzmir’de geçtiğimiz günlerde meydana gelen deprem ülkemizdeki deprem gerçeğini bir kez daha hatırlattı. Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğu gerçeğini hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamız lazım.” dedi.

Bina ve deprem yönetmeliğinin 1 Ocak 2019’da yürürlüğe girdiğini hatırlatan Kavaklıoğlu, yönetmeliğe uygun evler üretmek gerektiğinin altını çizdi.

Kaoğlu Yapı olarak müşterilerinin can ve mal güvenliğinin kendileri için vazgeçilmez olduğunu, bu nedenle kaliteli malzeme kullanıp mevzuata uygun satılık konutlar üreterek vatandaşları ev sahibi yaptıklarını dile getirdi. Kayseri Erkilet’te Yaprak Konutları, Yakut Mahallesi’nde de Betty Life konut projelerinin yapımının sürdüğünü vurgulayan Kavaklıoğlu, “Bütün projelerimizde devletimizin belirlediği mevzuatlar çerçevesinde şekilleniyor. İnşaatlarımızda da birinci derece kalite malzeme kullanarak projelerimizi şekillendiriyoruz. Vatandaşlarımıza sağlam, konforlu ve kaliteli satılık daireler vadediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Fotoğraf Galerisi