Anasayfa Medya Blog 2021 Salon Dekorasyonu

2021 Salon Dekorasyonu

Günümüzde yaşam algılarının değişmesi ile evde vaktimizi en çok geçirdiğimiz alanlardan biri salon oldu. Önceleri misafir ağırlamak için kullandığımız salonlar, günümüzde misafir ağırlamanın yanında geniş ve ferah yapısıyla birlikte oturma odası olarak da kullanılmaya başlandı. Hele de her çocuğa ayrı bir oda isteniyorsa salonlar kaçınılmaz olarak günlük yaşam alanı haline geldi. Bu değişimle birlikte aileler salonlarını yeni anlayışa göre dekore etmenin yollarını arar oldu. Bugün sizlerle yaşam alanı olan salonların en doğru şekilde nasıl dekore edileceği ile karşınızdayız. İşte 2021 salon dekorasyon trendleri…

2021 Salon Dekorasyonu | Kaoğlu Yapı

Salon Dekorasyonunda Son Trendler

Stilinizi Belirleyin

2021 Salon Dekorasyonu | Kaoğlu Yapı

Evinizde nereyi dekore edecekseniz edin ilk işiniz stilinizi belirlemeniz gerekir. Stilinize karar verdikten sonra en büyük karışıklığı da aşmış sayılırsınız. Salon dekorasyonunda her dönem elegan stiller tercih edilir. Siz de salonunuzu misafir ağırlamak için kullanacaksanız mobilya ve aksesuar seçiminizi bu yönde tercih etmeniz gerekir. Daha çok günlük yaşam alanı olarak kullanacaksanız daha rahat kullanım sunan şık ve konforlu takımlar tercih etmenizde fayda var.

2021 Salon Rengi Trendi Adaçayı Yeşili ve Mat Siyah

Bir mekânı güzel gösteren en önemli unsurlardan biri ortamda kullanın renk ve renk kombinasyonlarıdır. Özellikle de duvar renkleri dekorasyonunun en ince ama önemli detaylarından biridir. Duvar rengini seçerken, duvarı hem ferah hem de odak noktası olarak gösterecek renkler tercih edilmelidir. 2021 salon duvar boyası trendi, lüks bir görünüm için mat siyah, fresh bir atmosfer için ise adaçayı yeşili. Siz de zevkiniz ve yaşam tarzınıza göre bu iki renkten birini tercih edebilirsiniz.

Kapitoneli Koltuk Takımları

2021 Salon Dekorasyonu | Kaoğlu Yapı

Hiç şüphe yok ki salonu en güzel ve şık gösteren unsur kullanılan koltuk takımlarıdır. Çizginizi, zevkinizi, imzanızı tercih ettiğiniz koltuk takımları yansıtır. Bu noktada her dönemde her stile hitap eden kapitoneli koltuk takımları salonlarınızda hem istediğiniz havayı oluşturacak hem de çok şık duracaktır.

Çok Şık Salon Aksesuarları

2021 Salon Dekorasyonu | Kaoğlu Yapı

Duvar dekorasyonu, mobilya seçimi ve tekstil ürünü seçimlerinin ardından geriye salonunuzu daha şık gösterecek minik bir dokunuş kalıyor. O da dekora uygun olarak tercih edilecek aksesuar seçimleridir.

Aksesuar Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Aksesuar her ne kadar küçük bir ayrıntı olsa da sizin sevkinizi, stilinizi yansıtması açısından önemli bir detaydır. Seçeceğiniz salon aksesuarları hem dekoru tamamlamalı hem de işlevsel özellikleri olmalı. Örneğin tercih edeceğiniz duvar apliklerini bir yandan duvarlarınıza estetik katarken, diğer yandan da mekânın net bir şekilde aydınlatmasını sağlar.

Zemin Döşemesi

2021 Salon Dekorasyonu | Kaoğlu Yapı

Salonunuzdaki en önemli dekorasyon unsurlarından biri de hiç şüphesiz zeminde ne kullanacağınızdır. Son birkaç sezondur hemen hemen bütün yaşam alanlarının zemininde parke modelleri ön plana çıkıyor. Mekânın özelliklerine göre koyu, açık ya da daha başka özellikte parkeler her tarafı süsler hale geldi. 2021 salon trendinde ise açık renk parke modelleri öne çıkıyor. Siz de salonunuzun şık ve modern bir tarz olmasını istiyorsanız açık renk parke tercihi tam size göre olacaktır.