Çocuklarınızı Motive Edecek Eğlenceli Çalışma Masası Fikirleri

Çocuklarınızı Motive Edecek Eğlenceli Çalışma Masası Fikirleri

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte aileler çocuklarını derslere motive edebilmek için çaba harcamaya başladı. Özellikle de pandemi nedeniyle yaklaşık 6 aydır çocukların okula gidememesi ve derslere olan ilgilerinin azalmasından şikâyet eden aileler şimdi çocuklarını tekrar nasıl derslere motive edeceklerini kara kara düşünmeye başladı. Kaoğlu Yapı olarak bugün sizlere çocuklarınızın ders çalışma isteğini artıracak, sıkılmayacakları eğlenceli çalışma masası fikirlerimizi paylaşıyoruz. Eğlenceli çalışma masaları çocuklarınızı hem mutlu edecek hem de onlarda ders çalışma isteği oluşturacak. İşte çocuklarınızı hayran bırakacak çalışma masası modellerimiz…

Çalışma Masasını Hobi Alanına Dönüştürün

Çocuklar için yaşam oyundan ibarettir. Eğitimciler, bu nedenle eğlendirerek öğretmenin en faydalı öğretim modeli olduğunu belirtiler. Sizler de çocuklarınızın eğlenerek öğrenmeleri için çalışma masalarını daha neşeli hale getirebilirsiniz. Çalışma masalarında rengarenk malzemelerle oluşturacağınız bir hobi köşesi ile çocuklarınız ders çalışmaktan sıkıldıklarında el işiyle uğraşıp, kolaj veya resim yapabilir. Bu da masada daha mutlu zamanlar geçirmelerini sağlayarak masanın sıkıcı olmasının önüne geçecektir.

Eski Okul Sıraları İle Nostaljik Köşe Oluşturun

Çocuk odanız küçük ve masa yerleştirebilecek geniş bir alan yoksa sakın üzülmeyin. Çünkü odaya yerleştireceğiniz ve fazla yer kaplamayacak eski bir okul sırası harika bir hava oluşturacaktır. Okul sırası hem sıradan çalışma masalarından farklılığıyla özel bir dekorasyon hem de çocuklarınız için hazırlanan özel bir alan olacaktır. Odada sıraya da yer kalmıyorsa balkon, salon veya evinizin başka bir yerine de koyabileceğiniz için muhteşem bir alternatif olacaktır.

Dekoratif Kitaplık İle Ortama Sıcaklık Katın

Çocuklarınızın ders çalıştıkları ortamda kitaplarını yerleştireceği, eşyalarını koyacakları kitaplık bulunması önemli bir detaydır. Bunun için de çocuklarınızın zevkine göre dekore edilmiş bir kitaplık ortama hem sıcaklık katar hem de çocuklarınızın ortamı daha çok benimsemesine fayda sağlar.

Pencere Önünde Keyifli Alan Oluşturun

Odaların aydınlık ve havadar olması çalışmayı olumlu etkiler. Şunu hiçbir zaman unutmayın, karanlık alanlar insanlarda devamlı uyuma hissi uyandırır. Bu nedenle çocuk odanızda mümkünse en aydınlık yer olan pencere önünü çocuklarınız için çalışma masasına ayırarak olumlu bir motivasyon sağlamış olursunuz. Pencerenin önüne koyacağınız uzun bir masa, masayı kişiselleştirecek eşyalar, birkaç keyifli sandalye ile bunu sağlamak mümkün. Böylece çocuğunuzun evde en sevdiği yerlerden biri çalışma masası olacak.

Çocuklarınıza Dekorasyon Yapabilmeleri İçin Alanlar Yaratın

Çocukların çalışma masalarını benimseyebilmeleri için masanın dekorasyonunun eğlenceli olması gerekiyor. Hayatı eğlence olarak gören çocuklar da kendi masalarını eğlenceli hale getirir. Bunun için çocukların kendi masalarını dekore etmelerine imkân tanıyıp, onların düşüncelerini özgürce faaliyete geçirebilecekleri alanlar açılması gerekiyor. Dolayısıyla masa, kitaplık, raflar ve sepetler gibi eşyaları tedarik ettikten sonra inisiyatifi çocuklarınıza bırakın. Çocuklar kendi çalışma odalarını veya masalarını kendileri organize ederek hem mutlu olsun hem de ders çalışma için motivasyonları artsın.

Poster ve Resimlerle Duvarları Kişiselleştirin

Bir yeri, mekânı sahiplenmek için orada kendimizi ait hissettiğimiz eşyaların, ortamın bulunması önemlidir. Dolayısıyla çocukların çalışma odalarını, masalarını kendilerine ait hissetmeleri için orada tanıdık objeler bulunması mutlu ve güvende hissetmelerini sağlayacaktır. Bunun için çalışma masasının çevresine sevdikleri afişler, kendi yaptığı resimler, değer verdiği, hayranı olduğu kişilerin posterlerini asmak o mekânı kişiselleştirmek açısından önemlidir.

Kayseri’deki inşaat firmalarından biri olan Kaoğlu Yapı olarak Yakut Mahallesi’nde yapımı devam eden Bettylife projemizde yer alan satılık dairelerde iki adet çocuk odası ile çocuklarınızın kendilerini ait hissedecekleri her türlü aktiviteye imkân tanıyacak alanlar oluşturmanız mümkün. Kaoğlu Yapı ve yapımı devam eden Kayseri’deki konut projeleri ile ilgili bilgi almak içinkaoglu.com.trsitemizi inceleyebilir, hayatı kolaylaştıran, evlerinizi daha yaşanabilir kılan pratik bilgilerin yer aldığı blog sayfamız için dekaoglu.com.tr/bloglinkini ziyaret edebilirsiniz.


+90 (352) 222 14 13
Kılıçaslan, Müderris Sk. No:28/A, 38030
Melikgazi/KAYSERİ
Kaoğlu Yapı Sahibinden
Kaoğlu Yapı Logo
Kaoğlu Yapı Logo

Copyright © 2022 KAOĞLU YAPI. Tüm Hakları Saklıdır.