Faizler Düştü, Konutta Satışlar Patladı!

Faizler Düştü, Konutta Satışlar Patladı!

Korona salgını nedeniyle duran ekonominin hareketlenmesi için kamu bankalarınınkonut kredisi faizinde indirime gitmesi satışlara olumlu yansıdı. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, faizlerin düştüğü 1 Haziran'dan bu güne ülke genelinde 93 bin 704kredilisatış yapıldığını açıkladı. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde bu rakam sadece 6 bin 658 olmuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, faiz oranlarındaki düşüşün konutsatışı başta olmak üzeregayrimenkul satışlarında büyük artışyaşanmasına neden olduğu vurgulandı. Geçtiğimiz yıl 1-27 Haziran tarihleri arasında yurt genelinde 6 bin 658kredilikonutsatışı yapılırken, bu sayı bu yılın aynı döneminde faiz oranlarındaki düşüşün de etkisiyle 93 bin 704'e ulaştı.

En Çok Konut İstanbul'da Satıldı

Konut satışının en yoğun olduğu illerin başında 14 bin 465’le İstanbul gelirken, Ankara 12 bin 172, İzmir 6 bin 220, Bursa 3 bin 592, Antalya ise 3 bin 77 ilesırada kendine yer buldu.

Kaoğlu Yapı’nın Kaliteli ve Yaşanabilir Evleri Sizleri Bekliyor

Kayseri’de yaptığı satılık konut, dairelerle vatandaşları ev sahibi yapan Kaoğlu Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kavaklıoğlu, kamu bankalarının konut kredisi oranlarını düşürmesinin Kayseri’de dekonut satışlarına olumlu yansıdığını söyledi. Kendilerinin Kayseri’de Erkilet, Mimar Sinan ve Yakut Mahallesi’nde 3+1 ve 4+1 yaşanabilir ve değerlenen evler yaptıklarının altını çizen Kavaklıoğlu, vatandaşları kaliteli ve uygun fiyatlarla ev sahibi olmaları için Kaoğlu Yapı’ya beklediklerini açıkladı.


+90 (352) 222 14 13
Kılıçaslan, Müderris Sk. No:28/A, 38030
Melikgazi/KAYSERİ
Kaoğlu Yapı Sahibinden
Kaoğlu Yapı Logo
Kaoğlu Yapı Logo

Copyright © 2022 KAOĞLU YAPI. Tüm Hakları Saklıdır.