Kamu Bankalarından Dev Konut Kredisi Kampanyası!

Kamu Bankalarından Dev Konut Kredisi Kampanyası!

Kamu bankaları, uzun zamandır merakla beklenenkonut kredisi paketini açıkladı. Koronavirüs sonrası normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması için vatandaşın finansman ihtiyacının uygun şartlarda giderilebilmesi amacıyla hayata geçirilen pakete göre konut alımlarında0,64’ten başlayan faiz oranlarıuygulanırken, geri ödeme başlama tarihi ise 12 ay sonrasına bırakıldı.

Pakete göre Kayseri’de birinci el/sıfır veya ikinci el konut alımlarında düşük faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz, 15 yıla varan vade imkanı sağlandı. Bu imkandan faydalanacak kesimlerin artması için müşteri başına verilecek kredi miktarı ise sınırlandırıldı. Buna göre İstanbul, Ankara ve İzmir’de satılık konutlar için 750 bin TL kredi imkânı sağlanırken, Kayseri’den satılık ev almak isteyenler başta olmak üzere diğer şehirler için ise en fazla 500 bin TL’ye kadarkonut kredisiverilecek. Kredi kullanımında ise bankalar, yüzde 10’dan başlayan, düşük özkaynak/peşinat oranını uygulayacak.

Pakete göre; Kayseri’de birinci el/sıfır konutlar için azami 12 ay ödemesiz, 15 yıla kadar vade ve aylık yüzde 0,64 faiz oranı uygulanacak.

Kayseri’de ikinci el satılık konutlarda ise azami 12 ay ödemesiz, 15 yıla kadar vade ve aylık % 0,74 konut kredisi faiz oranı imkanı sunulacak.

Kayserililer Bu Fırsatı Kaçırmasın!

Kayseri’de ev almak isteyen vatandaşların konut kredisi başvuruları ise 2 Haziran’dan itibaren banka şubelerinden yapılacak.

Kayseri’nin en önemli inşaat firmalarından Kaoğlu Yapı Yönetim Kurulu BaşkanıAli Kavaklıoğlu, yeni açıklanan konut kredisi paketinin vatandaş için büyük avantaj sağladığını söyledi. Kavaklıoğlu, pakete göre satılık sıfır konutlarda konut kredisi faizinin0,64’e kadar çekildiğini hatırlatarak, “Bu oranlar inşaat sektörünün canlanması için yeterli olacaktır. Biz de Kayseri’de Kocasinan, Erkilet ve Yakut Mahallesi’nde yaptığımız satılık evlerimiz ile vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Birinci sınıf malzemelerle yapımına devam ettiğimiz konut projelerimizden faydalanmak isteyen vatandaşlarımızı kaçıramayacakları bu yeni paketten faydalanmaları için projelerimizi görmeye davet ediyoruz.” dedi.


+90 (352) 222 14 13
Kılıçaslan, Müderris Sk. No:28/A, 38030
Melikgazi/KAYSERİ
Kaoğlu Yapı Sahibinden
Kaoğlu Yapı Logo
Kaoğlu Yapı Logo

Copyright © 2022 KAOĞLU YAPI. Tüm Hakları Saklıdır.