Kayseri'de Konut Satışlarında Tarihi Rekor!

Kayseri'de Konut Satışlarında Tarihi Rekor!

Pandemi sonrası kamu bankalarının konut kredisinde faizleri indirmesi meyvesini verdi. 2020 Temmuz ayında konut satışları 2019 yılının aynı ayına göre %124,3 artarak 229 bin 357’ye ulaşarak tarihi rekorunu kırdı. Önceki rekor, 2019 Aralık ayında 202 bin 74 konut satışı olmuştu. En çok konut satışı İstanbul’da yaşanırken,Kayseri’de de konut satışlarıgeçtiğimiz yılın aynı ayına göre 2020 Temmuz ayında % 111,45 oranında artarak 4 bin 630 olarak gerçekleşti.

Tapuda Yoğun Kuyruklar Oluştu

Kaoğlu Yapı Genel Müdürü Hakan Kavaklıoğlu, koronavirüs pandemisi sonrası kamu bankalarının konut kredisi faizlerinde indirime gitmesiyle yurt genelinde olduğu gibi Kayseri’de de konut satışlarında patlama yaşandığını söyledi.Kayseri’de satılık sıfır daire ve ikinci el dairealmak isteyen vatandaşların bankalara akın ettiğini dile getiren Kavaklıoğlu, tapu dairelerinde uzun kuyruklar oluştuğunu hatırlattı.

Kayseri'deki Satışlar Yurt Ortalamasının Üzerinde

TÜİK verilerine göre 2020 Temmuz ayında Kayseri’de bir önceki yılın aynı dönemine göre %111,45 oranlık bir artışla toplam 4 bin 630 konut satıldığının altını çizen Kavaklıoğlu, bu artışın ilk el satışlarda da kendini gösterdiğini anlattı. İlk defa satılan konut sayısının yurt genelinde yüzde 74,5 oranında arttığını vurgulayan Kavaklıoğlu, bu kategoride de Kayseri satışlarının yurt ortalamasının üzerinde gerçekleşerek 1234 satışla yüzde 88,90 oranını yakaladığını ifade etti.Kayseri’de ikinci el konutta ise %122,77’lik bir artışla 3 bin 396 satış yapıldığına vurgu yapan Kavaklıoğlu, vatandaşların istedikleri evleri alma imkânı bulduğunu anlattı.

Kaoğlu Yapı olarak kendilerinin de bu süreçte ürettikleri konut projelerinde iyi satışlar yaptıklarının altını çizen Hakan Kavaklıoğlu, Mimsin’deki Meşe Konutlarının proje tamamlanmadan satıldığını vurguladı. Yakut Mahallesi’nde yükselen Betty Life ile Erkilet’de yapımı devam eden Yaprak Konutları’nın satışlarının ise sürdüğü belirten Kavaklıoğlu, vatandaşlara gösterdikleri güven ve ilgiden dolayı teşekkür etti.

Kaoğlu Yapı ve ürettiği konut projeleri ile ilgili bilgi almak için bizi arayabilir veyatalep formuüzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.


+90 (352) 222 14 13
Kılıçaslan, Müderris Sk. No:28/A, 38030
Melikgazi/KAYSERİ
Kaoğlu Yapı Sahibinden
Kaoğlu Yapı Logo
Kaoğlu Yapı Logo

Copyright © 2022 KAOĞLU YAPI. Tüm Hakları Saklıdır.