Kayseri’de Korona Sürecinde Bahçeli Eve Talep Arttı!

Kayseri’de Korona Sürecinde Bahçeli Eve Talep Arttı!

Korona salgını vatandaşın hayatı algılayış ve davranışlarında da değişikliklere neden oldu. Hijyen ve sosyal mesafenin ön plana çıktığı yeni süreçte vatandaşın ev tercihlerinde de değişiklikler yaşanıyor. Kaoğlu Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kavaklıoğlu, yeni sürecin müşteri alışkanlıklarında değişikliklere neden olduğunu, bu nedenleKayseri’de bahçeli eve olan taleplerde artış görüldüğünü söyledi.

Korona (Covid19) salgını süresince her kesimden yapılan “evde kal” çağrıları gayrimenkul sektöründe müşteri dinamiklerini de etkiledi. Pandemi sürecinde bütün dünyanın önemli bir sınavdan geçtiğinin altını çizen Kayseri’nin önemli inşaat firmalarından Kaoğlu Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kavaklıoğlu, “Korona, bütün sektörleri ciddi etkiledi, değiştirdi. Gayrimenkul sektörü de bu değişiklerden nasibini aldı. Pandemi öncesi alım süreçleri ortalama bir ay sürerken şimdi müşterilerimiz daha hızlı karar almaya başladı. Müşterilerimiz bu süreçte evlerimizin bahçe kullanım detaylarını, zamanında teslim olup olamayacağını ve aidatları öğrenerek bir tutum oluşturuyor. Pandemi sonrasıKayseri’de satılık konutarayan müşterilerin ilk tercihi bahçeli ev oldu.” dedi.

“Bahçeli ve Balkonlu Evler Daha Çok Rağbet Görecek”

Yeni süreçte pandeminin etkisiyle açık hava kullanımı olmayan, camı açılmayan yüksek katlı binalardan, daha az katlı ve açık alanları (bahçe, balkon vb.) olan mekânlara yönelik bir dönüşüm olacağının altını çizen Kavaklıoğlu, “Korona sürecinde evden çalışmalar arttı. Dolayısıyla yeni dönemde evlerde çalışma odalarına daha çok yer verilecek, evlerin teknik altyapısı güçlenecek. Bunun yanında sokağa çıkma yasaklarıyla birlikte günlerce evinde mahsur kalan insanlar, evde kullandıkları mekânların hayatlarında ve ruhsal durumlarında ne kadar önemli olduğunu anladılar. Dolayısıyla yüksek katlı apartman sitelerde ortak çalışma alanları gibi mekânlar oluşturulacak. Küçük konutların da daha büyük tasarlanacağını öngörüyoruz. Ancak hem kiralık hem de satılık konut olarak en gözde gayrimenkul, bahçeli ve geniş balkon/teraslı evler olacak. Bu süreçten sonraKayseri’de bahçeli ve geniş balkon/teraslı evlerin daha çok yapılacağını tahmin ediyoruz.” dedi.

Kavaklıoğlu, kendilerinin de Kayseri’de Erkilet, Kocasinan ve Yakut Mahallesi’nde 3+1 ve 4+1 lüks satılık konutlar, daireler ürettiklerini vurgulayarak, “Bundan sonraki konut projelerimizde de sürecin getirdiği değişiklikleri göz önünde bulunduracağız. Kayserili hemşerilerimizin kullanım amaçlarına göre hassas davranarak yaşayacakları evleri isteklerine göre2+1, 3+1, 4+1, dubleks, tripleks, balkonu, bahçesi ve sosyal alanları geniş yaşanabilir konut projeleritasarlayarak beğenilerine sunmayı planlıyoruz.” diye konuştu.


+90 (352) 222 14 13
Kılıçaslan, Müderris Sk. No:28/A, 38030
Melikgazi/KAYSERİ
Kaoğlu Yapı Sahibinden
Kaoğlu Yapı Logo
Kaoğlu Yapı Logo

Copyright © 2022 KAOĞLU YAPI. Tüm Hakları Saklıdır.