Kayseri’de Satılık Daire Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kayseri’de Satılık Daire Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Satılık daire almak, özen ve dikkat gerektiren bir süreçtir. İnsanın hayatı boyunca ancak bir ya da birkaç kez yapacağı bu işlemde dikkat edilmesi gereken pek çok nokta var. Bu konularda gözden kaçan bir ayrıntı bile ev sahibi açısından ciddi sorunlara neden olabilir.

Kaoğlu Yapı; dairenin konumu, cephesi, ulaşıma yakınlığı, ödeme planlarıyla birlikte, Kayseri’de satılık lüks daire alırken dikkat edilmesi gerekenleri sizler için derledi…

Dairenin Konumu

Satılık daire alırken ilk bakılan özellik, evin konumudur. Konutun bulunduğu muhitin şehir merkezine yakın olması her açıdan büyük avantaj sağlar. Merkeze yakın olması zamandan kazandıracağı gibi, çevresinde sosyal olanaklar, alışveriş merkezi, cami, okul gibi yerlerin bulunması da önemlidir.

Konutun Ulaşım İmkânları

Kayseri’de satılık ev alırken özen gösterilmesi gereken özelliklerden biri de konutun ulaşım imkânlarıdır. Evin yakınlarından dolmuş ve otobüs gibi toplu ulaşım araçlarının geçmesi ve metro istasyonlarının bulunması konutta yaşayanların hayatını kolaylaştırır.

Dairenin Büyüklüğü

Satın alacağınız dairenin oda sayısına dikkat etmek gerekir. Ailelerin genellikle tercih ettiği oda sayısı 3+1 veya 4+1’dir. Odaların geniş olması da geniş ve ferah bir yaşam için önemlidir. Çocukların özel odalara sahip olmaları da kişisel gelişimlerini etkiler.

Evin Cephesi

Konutun güneşten daha fazla yararlanması için güney cepheli olması avantajlıdır. Kayseri’de güney cepheli evlerde kışın ısınma sorunu yaşanmaz. Kuzey cepheli konutlar ise güney cepheli olanlara göre daha uygun fiyatlı olabilir ancak bu evlerde kuzeye bakan odalar gün içinde yeterince ışık almayabilir.

Evin Depreme Dayanıklılığı

Satın alınacak dairenin bulunduğu bölgenin deprem riski seviyesini öğrenmek gereklidir. Eviniz deprem yönetmeliğine uygun olarak yapılmamışsa sorun yaşayabilirsiniz. Riskli bölgede bulunan evde yaşamak can güvenliğinizi tehlikeye atar. Ayrıca eviniz deprem açısından riskli bölgede bulunuyorsa kentsel dönüşüm kapsamında belediye tarafından yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kalırsınız.

Dairenin Krediye Uygunluğu

Ödemeyi bankadan kredi çekerek yapmayı düşünüyorsanız, dairenin krediye uygun olmasına dikkat etmeniz gerekir. Sorun yaşamamak için kat mülkiyeti tapusu bulunan konutlar tercih edilmelidir. Aksi halde bankalar kredi vermeyebilir.

Evin Projesi

Proje üzerinden satın alınacak dairelerde proje sahibi şirket hakkında iyi araştırma yapmak gereklidir. Şirketin önceki projelerini incelemek ve referansları kontrol etmek önemlidir.

Dairenin İskânı Var mı?

Talip olduğunuz dairenin iskânının alınmış olması gerekir. İskânı olmayan evlerin daire tapusu yoktur. Arsa tapusu ile de krediye başvurulamaz. Bunun yanında elektrik-su gibi abonelikler de arsa tapusu olan evlerde yapılamaz.

Kayseri’de Satılık Lüks Daireler Kaoğlu Yapı’da!

Kaoğlu Yapı, inşaat sektöründe 1980’li yıllardan gelen tecrübesiyle yenilikçi bir anlayışla hangar, konut, işyeri, AVM gibi farklı binaların inşa edilmesinde hizmet veriyor. Kaoğlu Yapı; doğru lokasyon, kaliteli malzeme, zamanında teslimat ve depreme dayanıklı 3+1 ve 4+1 lüks dairelerle Kayseri’de satılık lüks evin adresi olmayı sürdürüyor.


+90 (352) 222 14 13
Kılıçaslan, Müderris Sk. No:28/A, 38030
Melikgazi/KAYSERİ
Kaoğlu Yapı Sahibinden
Kaoğlu Yapı Logo
Kaoğlu Yapı Logo

Copyright © 2022 KAOĞLU YAPI. Tüm Hakları Saklıdır.