Kayseri’de Villa Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Kayseri’de Villa Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Ev almak isteyen çoğu kişinin hayallerini bahçeli lüks villalar süsler. Kalabalıktan uzak, geniş, ferah ve kullanışlı bir planı olan, çocukların rahatça ve güvenli bir şekilde oynayabilecekleri bahçeli villalar hemen herkesin tercih edeceği seçeneklerdir. Vatandaşların bu ihtiyaç ve beklentilerini bilen çoğu firma da pandemi dönemini fırsat bilerek villa projelerine yöneldi. Peki villa alırken nelere dikkat edileceğini biliyor muydunuz? Kayseri’de satılık villa projeleriyle vatandaşları hayallerindeki geniş ve ferah yaşama kavuşturan Kaoğlu Yapı sizler için derledi.

Villayı Alacağınız Bölgeyi İnceleyin

Gayrimenkul alırken en çok dikkat edilen noktalardan biri de lokasyonudur. Alacağınız villanın şehrin karşamaşasından uzakta, konumu itibariyle şehrin gelişmeye açık bir lokasyonunda, havası, suyu ile pişman olmayacağınız bir lokasyonda olmasına dikkat edilmelidir. Bunun yanında komşuların profilleri de detaylı bir şekilde incelenmelidir. Böylece semt hakkında aklınızda bir intiba oluşur ve ilerleyen zamanlarda pişman olma riskiniz de minimuma iner.

Villanın Fiziki Özellikleri Önemlidir

Satılık villalarda yapının fiziki durumu da önemlidir. Bu noktada;

  • Metrekaresi ve oda sayısı
  • Yapının depreme dayanıklılığı
  • Villanın güvenliğinin nasıl sağlandığı
  • Villanın mevcut inşai altyapısı, ısı, ses, su yalıtım altyapısı
  • Villanın iç planlarının ve dış mimarisinin istek ile ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığı mutlaka detaylı bir şekilde incelenmelidir.

Bahçe Tapuya Dahil Mi?

Villa tercihinde en önemli noktalarda biri bahçeli olmasıdır. Çünkü çoğu kişi çocuklarının bahçeli evlerde, doğanın içerisinde toprakla haşır neşir büyümesini ister. Ancak bazı durumlarda villanın içerisinde bulunduğu bahçe tapuya dahil olmayabilir. Villayı satın almadan önce muhakkak bahçe sınırlarının tapuya dahil olup olmadığını kontrol edin. Bunun yanında villa site içerisinde bulunuyorsa, bahçenin site yönetim planında işli olup olmadığı da kontrol edilmelidir.

Villanın Giderleri Öğrenilmeli

Villa, çoğu zaman lüks yaşamın bir belirtisidir. Dolayısıyla ekonomik yönden diğer yaşam alanlarına göre biraz daha insanları zorlayabilir. Bu noktada villanın ısınma, elektrik, su, havuz bakımı, site içerisindeyse site aidatı gibi giderleri bilinmeli, tercih yapılırken bu giderler göz önünde bulundurulmalıdır.

Belediye İşlemini Unutmayın!

İleride sorunlar yaşamamak için villanın tapusunu aldıktan sonra mülkün bulunduğu ilçe belediyesine emlak vergisi beyanında bulunmalısınız. Beyandan sonra satın aldığınız villada ailenizle birlikte mutlu ve huzurlu yarınlar sizleri bekliyor.

Kayseri’de Satılık Villa Projeleri Kaoğlu Yapı’da!

Kaoğlu Yapı, Kayseri’de satılık villa projeleri üreterek vatandaşları hayallerindeki geniş, ferah ve lüks yaşama kavuşturuyor. Şehrin gürültü ve karmaşasından uzak, ailenizle en kaliteli ve dingin zamanların beklediği lüks villa projeleri için Kaoğlu Yapı’ya uğramayı ihmal etmeyin!


+90 (352) 222 14 13
Kılıçaslan, Müderris Sk. No:28/A, 38030
Melikgazi/KAYSERİ
Kaoğlu Yapı Sahibinden
Kaoğlu Yapı Logo
Kaoğlu Yapı Logo

Copyright © 2022 KAOĞLU YAPI. Tüm Hakları Saklıdır.