Konut Kredisi Faizlerindeki İndirim Sektörü Memnun Etti!

Konut Kredisi Faizlerindeki İndirim Sektörü Memnun Etti!

Merkez Bankası’nın geçtiğimiz günlerde faiz indirimine gitmesinin ardından kamu bankaları da konut kredisini indirdi. 1 milyon TL altı tutan konutlarda kredi faizi yüzde 1,29’dan 1,20’ye geriledi.

Merkez Bankası’nın faiz indirimi yapmasının ardından kamu bankaları da faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 100 baz puana kadar indirime gitti. Buna göre 1 milyon lira altı tutarlardaki sıfır konutlarda yüzde 1.20, 1 milyon lira üzerindeki sıfır konutlarda ise yüzde 1.29 faiz oranı uygulanacak.

‘Özel Bankalar Da Kredi Oranlarını İndirmeli’

Kayseri’de satılık daireleriyle vatandaşların konut ihtiyacını karşılayanKaoğlu YapıYönetim Kurulu Başkanı Hakan Kavaklıoğlu, kamu bankalarının Merkez Bankası’nın yaptığı faiz indirimine destek vermesinin sektör açısından olumlu olduğunu söyledi. Özel bankaların da konut kredisi faizlerinde indirimine gitmesi gerektiğini dile getiren Kavaklıoğlu, “1 puanlık indirim çok büyük bir tutar olmayabilir ancak tüm finans sektörünün el ve güç birliği ile enflasyon ve yüksek faizle mücadele edildiğini göstermesi açısından önemlidir. Özel bankaların da faiz indirimine gitmesi hem piyasalardaki belirsizliğin ortadan kalkmasına dair umutları artıracaktır hem de konut kredisi kullanmak isteyenlere olumlu bir mesaj verecektir.” ifadelerini kullandı.

Kayseri’de Satılık Konut Kaoğlu Yapı’da

Kaoğlu Yapı olarak Kayseri’de konut üreterek vatandaşları hayallerindeki evlere ulaştırdıklarını belirten Kavaklıoğlu, kamu bankalarının konut kredisiyle birlikte satışların artmasını beklediklerini vurguladı. Pandemi dönemi ve ekonomide yaşanan sıkıntılar nedeniyle daralan sektörün yeniden nefes almaya başlayacağını ifade eden Kavaklıoğlu, “Faiz indiriminin sektöre olumlu yansımaları olacaktır. İlerleyen zamanlarda konut satışlarının artacağını öngörüyoruz. Kaoğlu Yapı olarak da hem satılık daire hem de satılık villa seçeneklerimizle vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaya devam edeceğiz. İndirimlerden faydalanmak isteyen vatandaşlarımızı projelerimizi görmek üzere satış ofislerimize bekliyoruz.” diye konuştu.


+90 (352) 222 14 13
Kılıçaslan, Müderris Sk. No:28/A, 38030
Melikgazi/KAYSERİ
Kaoğlu Yapı Sahibinden
Kaoğlu Yapı Logo
Kaoğlu Yapı Logo

Copyright © 2022 KAOĞLU YAPI. Tüm Hakları Saklıdır.