Küçük Evler İçin Misafir Odası Önerileri

Küçük Evler İçin Misafir Odası Önerileri

Türk toplumunda en çok önem verilen değerlerden biri misafirdir. Öyle ki evimizde en güzel odayı misafir odası olarak dekore ederiz. Bir misafir geldiğinde kullanılmamış nevresim takımlarını açar, onu en güzel şekilde rahat ettirmeye çalışıyoruz. Peki eviniz küçükse ve misafirleriniz için ayıracak bir odanız yoksa ne yapmalısınız.Kaoğlu Yapıolarak bugün sizlere küçük evlerde nasıl misafir odası oluşturulacağı, misafirlerin nasıl rahat ettirileceklerini paylaşıyoruz. İşte küçük evlerde misafir odası nasıl oluşturulacağına yönelik bazı fikirler…

Öncelikle misafir odasının kullanışlı bir şekilde döşenmiş olması önemlidir. Evinizde ister misafir odası olsun, ister olmasın misafir ağırlayacağınız odanın işlevsel ve kullanışlı döşenmesi gerekir. Misafir ağırlamak için fazladan bir odaya ihtiyaç duyulur.

Misafirler İçin Bir Oda

Evinizde fazladan bir oda varsa misafirlerinizi orada yatırmayı düşünebilirsiniz. Bunun için orada misafirleri rahat hissettirmek için kaliteli bir yatağa ihtiyaç vardır. Bu noktada en doğru tercih bazalı, yaylı çift kişilik bir yatak olacaktır. Ancak ayrı bir oda yoksa ve odayı başka işler için de kullanıyorsak yatılabilir bir kanepe de burada işinize yarayacaktır.

Çalışma Odasından Misafir Odasına

Evinizde misafir ağırlamak için ayrı bir oda yoksa geçici bir süre için çalışma odasını misafir odasına dönüştürebiliriz. Bu noktada misafirlerin rahat olabilmeleri için odanın düzenli olması gerekir. Çalışma odası misafir odasına dönüştürülürken bir çekyat veya kanepe konulmasıyla hem oda işlevini kaybetmez de hem de ilave bir yatak sağlanmış olur.

Çamaşır Odasından Misafir Odasına

Evinizde bir çamaşır odası bulunuyorsa küçük dokunuşlarla da burada misafir ağırlayabilirsiniz. Bunun için oraya fazladan bir yatak koyup birkaç ışık desteğiyle de ortamı aydınlatabilirsiniz. Hatta misafirleriniz için bir köşe oluşturup bir de kitap okuma ışığı koyarsanız kendilerini daha da mutlu hissedeceklerdir.

Bütün bunlara ilaveten misafirlerinizi ağırlayacağınız odaya hoş kokular sıkmak da onların sizdeki misafirliklerini güzel hatırlamalarına vesile olacaktır.


+90 (352) 222 14 13
Kılıçaslan, Müderris Sk. No:28/A, 38030
Melikgazi/KAYSERİ
Kaoğlu Yapı Sahibinden
Kaoğlu Yapı Logo
Kaoğlu Yapı Logo

Copyright © 2022 KAOĞLU YAPI. Tüm Hakları Saklıdır.