Minimalist Ev Dekorasyonu Önerileri

Minimalist Ev Dekorasyonu Önerileri

Ev dekorasyonunda daha az, küçük ve fonksiyonel eşya kullanılmasıyla yapılan dekorasyona minimalist ev dekorasyonu denilir. Özellikle son zamanlarda artan nüfus ve azalan konut alanları nedeniyle evlerin daha küçük yapılmasıyla önemi artan minimalist ev dekorasyonunu yapmak büyük bir ustalık istiyor. Az eşya ile dekorasyon nasıl yapılır, şık ve fonksiyonel eşyalarla minimalist ev dekorasyonu nasıl yapılır, minimalist ev dekorasyonunda hangi renkler öne çıkar detaylar haberimizde…

Minimalist ev tasarımı, gereksiz eşyaların evden uzaklaştırıldığı, sade yaşamın evlerde tercih edildiği dekorasyon çeşididir. Bu tasarım çeşidinde sade ve dinlendirici bir ortam oluşturulur. Kaliteli, bir eşyanın birden fazla amaçla kullanılabileceği eşyaların tercih edildiği minimalist yaşamda, insanların ihtiyaç duyduğu eşyalar tercih edilir. Eşya tercihleri aynı tarz ve benzer tonlarda, gözleri yormayan ferah renkler tercih edilir.

Salonda Minimalist Dekorasyon Nasıl Olur?

Misafirlerin ağırlandığı, insanların evde en çok zaman geçirdikleri alanlardan biri salondur. Dolayısıyla salonun ferah ve kullanışlı eşyalarla donatılması gerekir. Daha fazla kişinin oturabileceği koltuklar, kullanışlı ve çok fonksiyonel eşyalar tercih edilmelidir. Salonda ferah bir ortam hazırlanması için aşırı ve gösterişli aksesuarlardan kaçınılmalıdır. Duvarlar için sadece bir saat tercih edilebilirken, aydınlatmalarda ise LED ürünler kullanmakta fayda vardır.

Yatak Odalarında Minimalist Dekorasyon Nasıl Olur?

Yatak odaları günümüzde dinlenme amacıyla kullanır. Dolayısıyla temiz ve fonksiyonel olması önemlidir. Yumuşak ve konforlu yataklar ile birlikte, içerideki ferahlığı artırmak için fazla yer kaplamayan fonksiyonel dolap ve makyaj masası tercih edilmelidir. Yatak odasının geniş görünmesi için odanın gün ışığını iyi bir şekilde alması, renk tercih ederken de beyaz rengin tercih edilmesi önemlidir.

Minimalist Dekorasyon Renkleri Nelerdir

  • Beyaz
  • Açık tonlar
  • Siyah
  • Kırık Beyaz
  • Antrasit
  • Füme
  • Toprak tonları

+90 (352) 222 14 13
Kılıçaslan, Müderris Sk. No:28/A, 38030
Melikgazi/KAYSERİ
Kaoğlu Yapı Sahibinden
Kaoğlu Yapı Logo
Kaoğlu Yapı Logo

Copyright © 2022 KAOĞLU YAPI. Tüm Hakları Saklıdır.